Już jest synteza diecezjalnych spotkań synodalnych

Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Zakończyły się spotkania synodalne w naszej diecezji. Kilkumiesięczna dyskusja w różnych zespołach – m.in. parafialnych – została zebrana w dokumencie zatytułowanym „Synteza diecezjalnego etapu Synodu o synodalności Diecezji Radomskiej”.

– Do spotkań synodalnych zostały zaproszone wszystkie środowiska kościelne, jak parafie, wspólnoty życia konsekrowanego, ruchy i stowarzyszenia katolickie, specjalistyczne duszpasterstwa, a także grupy nieformalne czy niekoniecznie ściśle konfesyjne. (…) Różnorodność i odmienność sposobów przeprowadzenia spotkań, jak również wielość dotkniętych tematów, zaowocowało bogactwem spojrzeń i refleksji. – czytamy w dokumencie opracowanym przez ks. Piotra Walkiewicza, diecezjalnego koordynatora Synodu oraz grupę koordynującą w składzie: ks. Damian Fołtyn, p. Krzysztof Linowski, p. Dorota Łakota i p. Jakub Popiel.

Pełna treść dokumentu znajduje się tu:

Synteza diecezjalnego etapu Synodu o synodalności Diecezji Radomskiej