Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

12. Marsz dla Życia i Rodziny

16 czerwca | 15:00 - 19:30

16 czerwca 2024 r. po raz kolejny ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Inicjatywa organizowania Marszów dla Życia i Rodziny w całej Polsce ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz wartości życia ludzkiego.

Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny”. Hasło to podkreśla prawdę, że jedność małżonków buduje jedność rodziny i całego narodu. Szczególnie w naszych czasach trzeba podkreślać wartość i piękno szczęśliwych małżeństw i rodzin, które budują przyszłość naszej ojczyzny.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie, rodziców z dziećmi, wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina. Niech będzie to radosne święto i manifestacja szczęśliwych rodzin naszej diecezji i miasta.

Marsz poprzedzi tradycyjnie Msza święta w radomskiej Farze. Rozpocznie się ona o godzinie 15.00. Tuż po niej Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy z ul. Rwańskiej na Plac Jagielloński, gdzie odbędzie się koncert znanego nam zespołu „Jak Najbardziej”.

Zapraszam wszystkich Księży do koncelebry oraz do wzięcia udziału w Marszu wraz ze swoimi grupami parafialnymi. Proszę o skierowanie serdecznego zaproszenia do wiernych oraz umieszczenie plakatu o Marszu w gablotach parafialnych.

Bp Marek


Program Marszu:

  • 15:00 – Msza w kościele św. Jana Chrzciciela (Fara) przy ul. Rwańskiej
  • 16:00 – Rozpoczęcie Marszu i przejście ulicami: Rwańską, Żeromskiego i Focha
  • 16:30 – Finał Marszu na Placu Jagiellońskim
    • Koncert zespołu księży „Jak najbardziej!”
    • Od godziny 16:00 na Placu Jagiellońskim będzie także trwał „Piknik Rodzinny”, którego finalnym punktem będzie koncert zespołu „Małe TGD”.
  • 19:30 – Zakończenie

Przewidziane atrakcje w czasie Pikniku na Placu Jagiellońskim: dmuchańce, zabawy, animacje, quizy, malowanie buziek, świeża lemoniada, punkty gastronomiczne, przejażdżki na kucyku, mobilny fotoplastykon.

Szczegóły

Data:
16 czerwca
Godzina:
15:00 - 19:30
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu (fara)
ul. Rwańska 6
Radom, 26-610
+ Google Map