Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Pionkach

Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu w Pionkach. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Od 29 czerwca br. codziennie w dolnej kaplicy kościoła pw. NMP Królowej Polski w Pionkach trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Kaplica jest otwarta dla wiernych codziennie w godz. 7.00-19.00.

Idea powstania kaplicy adoracji zrodziła się w październiku 2019 r.

– W październiku 2019 r. rozpoczęliśmy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, w których uczestniczyło blisko 200 osób. To w czasie tych rekolekcji zrodziła się myśl powstania kaplicy adoracji. Były rozmowy, a zaraz później pierwsze działania projektowe i zbieranie środków na ten cel. Wybór padł na kaplicę w dolnym kościele, gdzie obok znajduje się „Grota Narodzenia”. – mówi ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz Pionkowskiej parafii.

Prace nad przygotowaniem kaplicy trwały od grudnia ub. roku.

– Została zamówiona nadbudowa nad tabernakulum, by tam bezpiecznie za szybą umieścić na specjalnie przygotowanym tronie nową monstrancję, którą w dniu bierzmowania, tj. 26 czerwca, pobłogosławił bp Henryk Tomasik. Do kaplicy zostały kupione ławki oraz meble do prezbiterium – fotele do miejsca przewodniczenia, ławki dla służby liturgicznej, stoliki… – wylicza ks. Mariusz.

Kaplica została otwarta dla wiernych 29 czerwca br.

– Otwarcia kaplicy adoracji dokonaliśmy w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – bo jest to dzień, który szczególnie pokazuje, że jak w życiu tych Apostołów, tak też w każdej historii ludzkiego życia Pan Bóg może działać cuda o ile Mu na to pozwolimy. – mówi proboszcz.

Kaplica jest otwarta dla wiernych codziennie w godz. 7.00-19.00.

– Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierali i wspierają to dzieło. Jako duszpasterze ufamy, że będzie to kolejne miejsce na mapie naszej diecezji, by tu doświadczać Bożej miłości i czerpać duchowe siły dla swojego życia. – dodaje ks. Wincewicz.