Kaplica Wieczystej Adoracji coraz piękniejsza

Ołtarz poświęcił bp Marek Solarczyk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk poświęcił nastawę ołtarza i nowe ławki w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Jedlni Kolonii. To Kaplica Wieczystej Adoracji, gdzie 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę trwa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

– W tym miejscu nikogo nie trzeba przekonywać o wartości Najświętszej Eucharystii, o mocy sakramentu Eucharystii, o tej wyjątkowej tajemnicy, jaką Bóg zawarł w Najświętszym Sakramencie, która jest nam ofiarowana w darze adoracji. – mówił w homilii Pasterz naszej diecezji.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Fundatorom podziękował ks. Sławomir Płusa, prezes Fundacji „Płomień Eucharystyczny”, która prowadziła budowę i opiekuje się tym miejscem.

– Kaplica jest już wyposażona w ołtarz adoracyjny, przygotowany przez państwa Katarzynę  i Andrzeja Frydrychów, którzy odpowiadają za całość wyposażenia kaplicy. Płonący krzew w złotym kolorze nawiązuje do nazwy fundacji Płomień Eucharystyczny. To wielka radość, że Pan Jezus nie jest już tylko otoczony gołą ścianą, ale jest ludzkie serce w tym krzewie, które chce adorować Pana Jezusa. Do tego kaplicę mamy wyposażoną w nowe ławki. Fundatorami tego wyposażenia są: ks. Andrzej Tuszyński, proboszcz parafii św. Wacława w Radomiu, który jest fundatorem ołtarza, oraz ks. Zenon Ociesa, proboszcz parafii Sadek, który z okazji 40. rocznicy święceń kapłańskich ufundował ławki. Mamy jeszcze jednego fundatora, który chciał pozostać anonimowy. – mówi ks. Płusa.

Failed to get data. Error: