“Abyśmy byli ludźmi łaski”. Katechetyczna odprawa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

761
Odprawa katechetyczna przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W ostatnich dniach sierpnia w kościele pw. MB Miłosierdzia w Radomiu odbyło się spotkanie formacyjne dla uczących religii księży, świeckich i osób życia konsekrowanego. W spotkaniu przygotowanym przez Wydział Katechetyczny uczestniczył bp Marek Solarczyk.

Pierwszym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Marek Solarczyk.

– Zazdroszczę wam, ale jednocześnie staję z wielką ufnością i sprawuję razem z kapłanami tę Mszę świętą, zawierzając to, co jest dziełem wpisanym w naukę religii w naszych szkołach. Dla młodzieży jesteście ludźmi Boga. Modlimy się, aby to był czas Boga; aby to wszystko co chcemy czynić poprzez nauczenie religii, przynosiło obfite owoce. – powiedział bp Marek.

– Niech Bóg nas umacnia i wypełnia nas swoją mądrością i pokojem, niech moc Jego łaski nas prowadzi i niech radują nas owoce, te które niosą uczniowie ale i te, które płyną z naszej obecności w szkole i na wspólnej drodze z tymi, którzy w tych szkołach również żyją i pracują. – mówił w homilii pasterz Diecezji Radomskiej.

Po Eucharystii bp Marek wygłosił konferencję wprowadzającą w program duszpastersko-katechetyczny nowego roku katechetycznego. W pierwszych słowach podziękował katechetom za profesjonalizm i zaangażowanie w prowadzenie lekcji religii, za obecność w przestrzeni szkolnej, a szczególnie za prowadzenie zajęć zdalnych w czasie pandemii. Zwrócił też uwagę na katechezę sakramentalną związaną z I Komunią św. i bierzmowaniem oraz na szczególne znaczenie wizytacji kanonicznej jako możliwości do spotkań z nauczycielami religii. Zachęcił też do włączania się w akcje duszpasterskie związane z trwającym Rokiem św. Józefa, Rokiem Eucharystii i modlitwą podczas parafialnych spotkań modlitewnych związanych z trwającym „Jerychem Rodzin”. Podzielił się również swoim prawie 30-letnim doświadczeniem katechetycznym.

We wtorkowym spotkaniu wzięli udział również bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy oraz Wojciech Nalberski, Dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Radomiu.

Tradycyjnie trzecią częścią spotkania były ogłoszenia i informacje Wydziału Katechetycznego przekazane przez jego dyrektora, ks. Stanisława Łabendowicza i księży wizytatorów.

Podczas spotkania można było się zapoznać z ofertą Księgarni św. Kazimierza z Radomia i Wydawnictwa Diecezji Sandomierskiej.

Na zakończenie bp Marek Solarczyk udzielił wszystkim katechetom pasterskiego błogosławieństwa na nowy rok pracy.

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
}
See here for documentation.