Koncert Zespołu „Śląsk”

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Chór i Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpili w koncercie religijno-patriotycznym w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu. Koncert odbył się dla uczczenia 44. rocznicy wydarzeń Radomskiego Czerwca’76, 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność, 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, 100. rocznicy Cudu nad Wisłą oraz oczekiwanej beatyfikacji Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Koncert rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. A następnie zabrzmiały utwory religijne, takie jak „Bogurodzica”, „Barka” czy „Czarna Madonno” oraz znane pieśni żołnierskie i patriotyczne.

Koncert odbył się z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych.

Failed to get data. Error: