Ksiądz proboszcz z radomskiego Idalina zakażony koronawirusem

1262
Kościół pw. św. Stefana w Radomiu. Foto: Jerzy Kutkowski

U ks. Andrzeja Jędrzejewskiego, proboszcza parafii pw. św. Stefana na radomskim Idalinie, potwierdzono zakażenie koronawirusem. W poniedziałek, 22 czerwca, odbędzie się dezynfekcja kościoła. Pozostali księża i pracownicy kościelni przebywają na kwarantannie.

– Dziś (21.06) przed południem otrzymałem informację z SANEPID-u o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa COVID-19. Decyzją SANEPID-u pozostanę w izolacji do 9 lipca, zaś księża wikariusze i pracownicy kościelni najbliższe dni spędzą w warunkach kwarantanny. Jutro (poniedziałek, 22.06) przeprowadzona zostanie dezynfekcja całego kościoła. Msze św. będą sprawowane przez księży spoza parafii, którzy długi czas nie mieli ze mną kontaktu. – napisał ks. Andrzej Jędrzejewski w ogłoszeniu na parafialnej stornie internetowej (http://parafia.idalin.pl/).

Ksiądz proboszcz prosi, aby w sprawach kancelaryjnych kontaktować się telefonicznie (+48 538 124 395) lub mailowo: parafia.idalin@gmail.com.

– Całą trudną sytuację w naszej parafii polecam Waszej modlitwie. – prosi ks. Jędrzejewski.

Prosi również, aby osoby, które od poniedziałku do czwartku (15-18 czerwca) miały z nim bezpośredni kontakt i odczuwałyby niepokojące objawy mogące świadczyć o chorobie, skontaktowały się z SANEPID-em.