Duszpasterstwo Młodzieży

489

Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży:

  • ks. dr Mariusz Wilk

Kontakt:



Centra Duszpasterstwa Młodzieży

  • Centrum Radom:
    • ks. Michał Podsiadły
  • Dekanat Radom-Centrum:
    • ks. Wiktor Głuszek
  • Dekanat Radom Południe:
    • ks. Mariusz Krycia
  • Dekanat Radom-Północ:
    • ks. Grzegorz Opiela
  • Dekanat Radom-Wschód:
    • ks. Krzysztof Kołtunowicz
  • Dekanat Radom-Zachód:
    • ks. Paweł Krasiński
  • Centrum Iłża (dekanat iłżecki):
    • ks. Adrian Jaksęder
  • Centrum Końskie (dekanaty: czarnecki i konecki):
    • ks. Łukasz Białas
    • ks. Marcin Dobek
  • Centrum Kozienice (dekanaty: kozienicki, głowaczowski):
    • ks. Tomasz Pastuszka
  • Centrum Pionki (dekanat pionkowski):
    • ks. Konrad Jaśkiewicz
  • Centrum Lipsko (dekanaty: lipski, sienneński):
    • ks. Rajmund Grzyb
  • Centrum Opoczno (dekanaty: opoczyński, drzewicki):
    • ks. Ireneusz Szustak
  • Centrum Starachowice (dekanaty: starachowicki północny i południowy):
    • ks. Piotr Gruszka
  • Centrum Jedlińsk (dekanat jedliński):
    • ks. Piotr Klepaczewski
  • Centrum Przedbórz (dekanaty: przedborski i radoszycki):
    • ks. Stanisław Obratański
  • Centrum Przysucha (dekanaty: przysuski i przytycki):
    • ks. Mariusz Chamerski
  • Centrum Szydłowiec (dekanaty: szydłowiecki i wierzbicki):
    • ks. Norbert Skawiński
  • Centrum Skarżysko Kamienna (dekanaty: skarżyski):
    • ks. Karol Piłat
  • Centrum Tomaszów Mazowiecki (tomaszowski, żarnowski):
    • ks. Robert Seweryn
  • Centrum Zwoleń (dekanaty: czarnoleski i zwoleński):
    • ks. Piotr Popiel

Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej

Rada Młodzieżowa DR jest organem doradczym Biskupa Radomskiego, któremu służy pomocą w pełnieniu pasterskiej posługi na rzecz młodzieży. Kadencja Rady trwa 3 lata (zob. Statut Rady Młodzieżowej Diecezji Radomskiej, punkty 1 i 7). Obecny skład Rady został zatwierdzony 20 września 2018 roku.

  • Przewodniczący:
    • Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży – ks. Mariusz Wilk
  • Członkowie Rady:
    • Z urzędu:
      • Diecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie – ks. Krzysztof Dukielski
      • Diecezjalny Asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – ks. Grzegorz Łabądź
      • Diecezjalny Duszpasterz Ministrantów – ks. Michał Michnicki
      • Diecezjalny Duszpasterz Federacji Skautingu Europejskiego – ks. Marcin Gregiel
    • Na podstawie nominacji Biskupa Diecezjalnego:
      • ks. Damian Fołtyn
      • s. Aleksandra Nowak – Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej
      • Wolontariusze ŚDM: Klaudia Kołodziejczyk, Aleksandra Błach, Przemysław Prokopczyk, Otylia Sałek, Bartosz Sałaj, Anna Skurzyńska
      • Ruch Światło-Życie – Aleksandra Pawelec
      • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Anna Wisowata
      • Federacja Skautingu Europejskiego – Marcin Leśniewski
      • Duszpasterstwo Akademickie – Mateusz Wydra
      • Wspólnota Neokatechumenalna – Magdalena Religa
      • Stowarzyszenie Centrum „Arka” – Agnieszka Suligowska
      • Rycerze Kolumba – Piotr Podlewski
      • Katolickiego Liceum im. św. Filipa Neri – Karolina Rogulska
      • Pedagodzy ulicy – Mariusz Mędra
      • Związek Harcerstwa Polskiego – Łukasz Tomala
      • Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej – Izabela Gregier
      • Katecheci – Małgorzata Sar
      • Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” – Tomczyk Kasia
      • Wspólnota Dobrego Łotra – Szymon Włoskiewicz
    • Z wyboru (spośród Liderów Centrów Duszpasterstwa Młodzieży)
      • Centrum Radom – Mateusz Kiljan
      • Dekanat Radom-Centrum – Wiktoria Kober
      • Dekanat Radom-Południe – Aleksandra Kościelniak
      • Dekanat Radom-Północ – Mateusz Srebnik
      • Dekanat Radom-Wschód – Filip Kobylarczyk
      • Dekanat Radom-Zachód – Łukasz Kaczyński
      • Centrum Końskie – Julia Rut
      • Centrum Kozienice – Adam Różański
      • Centrum Pionki – Sandra Bochyńska
      • Centrum Lipsko – Karol Krężel
      • Centrum Opoczno – Krzysztof Goworek
      • Centrum Starachowice – Weronika Kasprzyk
      • Centrum Jedlińsk – Jan Kudas
      • Centrum Przedbórz – Amelia Gacia
      • Centrum Przysucha – Jakub Gutkowski
      • Centrum Szydłowiec – Marlena Kamińska,
      • Centrum Skarżysko Kamienna – Piotr Żmijewski
      • Centrum Tomaszów Mazowiecki – Marcel Mierzwa
      • Centrum Zwoleń – Albert Stachniak