Majowy maraton modlitewny. „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”

640
Bp Marek Solarczyk w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– W łączności z Ojcem Świętym podejmijmy wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych prosząc o ustanie trwającej pandemii. – zachęca bp Marek Solarczyk zapraszając do włączenia się w papieską modlitwę maryjną w łączności z sanktuariami całego świata. Oto pełna treść:

„Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga (Dz 12, 5)”. Inicjatywa ta obejmie w sposób szczególny wszystkie sanktuaria świata, aby stały się miejscami krzewienia odmawiania różańca wśród wiernych, rodzin i wspólnot oraz wybłagały zakończenie pandemii. Trzydzieści sanktuariów, rozsianych po całym świecie, poprowadzi modlitwę maryjną, która będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18.00 (czasu rzymskiego). Papież Franciszek rozpocznie tę modlitwę 1 maja, a zakończy ją 31 maja.

W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia będziemy modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

W łączności z Ojcem Świętym podejmijmy wspólną modlitwę na nabożeństwach majowych prosząc o ustanie trwającej pandemii.

Bp Marek Solarczyk”