Modlitwa o beatyfikację Matki Kazimiery Gruszczyńskiej

Msza św. o beatyfikację Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W rocznicę śmierci (17.09) Matki Kazimiery Gruszczyńskiej w kościele rektoralnym pw. św. Józefa w Kozienicach bp Marek Solarczyk przewodniczył  Mszy św. w intencji jej rychłej beatyfikacji.

– To nasze doroczne, 7. spotkanie, podczas którego modlimy się o wyniesienie na ołtarze założycielki naszego zgromadzenia. Dziękujemy wszystkim za obecność, modlitwę i pomoc w realizacji tego dzieła, jakim jest prowadzenie procesu beatyfikacyjnego Matki Kazimiery. Dziękujemy, że naszej modlitwie przewodniczy bp Solarczyk, jak wcześniej przewodniczył tym modlitwom bp Henryk Tomasik. – mówiła na zakończenie Mszy św. s. Lucyna Czermińska, postulatorka procesu z ramienia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących.

Rocznica śmierci Matki Kazimiery przypada w dniu liturgicznego wspomnienia otrzymania stygmatów przez św. Franciszka z Asyżu. Do tego wydarzenia nawiązał bp Marek w homilii mówiąc, że „każda tajemnica cierpienia jest swoistym stygmatem, który jest na ciele świata”.

– Niech Służebnica Kazimiera wspiera nas. Niech Bóg przyniesie i ofiaruje ten wyjątkowy dar, który przez jej beatyfikację sprawi, że żadna rana jaka jest znakiem miłości Chrystusa w świecie, dla świata, nie zostanie zmarnowana, nie zostanie pominięta, nie zostanie odepchnięta; że przyniesie ukojenie i umocnienie tym, którzy tę ranę niosą na sobie. Ale przede wszystkim przyniesie umocnienie i potwierdzenie tego, co jest dziełem Bożego życia i Bożej miłości przekraczającej krzyż, prowadzącej do chwały zmartwychwstania. – powiedział bp Marek.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Proces beatyfikacyjny Matki Kazimiery Gruszczyńskiej zakończył się już na etapie diecezjalnym i obecnie prowadzony jest już w Watykanie. Jak informuje ks. prał. Albert Warso, który na tym poziomie jest postulatorem tego procesu, na początku czerwca br. sprawa beatyfikacji Matki Kazimiery weszła na konwent teologów, konsultorów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. Zachęca również do modlitwy sprawą Służebnicy Bożej.

Modlitwa o uproszenie potrzebnych łask
za wstawiennictwem Matki Kazimiery Gruszczyńskiej

Boże, najlepszy Ojcze, bądź uwielbiony za powołanie Kazimiery Gruszczyńskiej do służby w Kościele. Ona wielkodusznie odpowiedziała na otrzymany dar i stała się matką nowej rodziny zakonnej. Pełna obecności Ducha Świętego, na wzór Chrystusa niosła pomoc i pociechę chorym, cierpiącym i strapionym.

Pokornie Cię proszę, Boże w Trójcy Świętej Jedyny, udziel mi za jej przyczyną łaski ……… i spraw, aby dostąpiła chwały ołtarzy we wspólnocie Ludu Bożego. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Kazimiera Gruszczyńska urodziła się 31 grudnia 1848 r. w Kozienicach. Pod kierunkiem bł. o. Honorata Koźmińskiego założyła Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, które działa do dziś służąc chorym i cierpiącym. Zmarła 17 września 1927 r. w Kozienicach, a została pochowana na warszawskich Powązkach.

Failed to get data. Error: