Możesz pomóc poszkodowanym podczas nawałnic

756

Bp Henryk Tomasik zachęca do włączenia się w pomoc poszkodowanym podczas nawałnic, które kilka dni temu przeszły przez Polskę. Można pomóc finansowo lub poprzez udział w „Obozie Wsparcia” organizowanym przez radomską Caritas.

Oto treść specjalnego komunikatu Biskupa Radomskiego:

Czcigodni Księża
Drodzy Diecezjanie

Z wielu stron Polski płynie pomoc dla poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej ojczyzny. Włączając się w dzieło pomocy należy we wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzić zbiórkę do puszek w niedzielę, 27 sierpnia 2017 r.

Proszę o pilną wpłatę zebranych ofiar w kasie Caritas lub na konto Caritas radomskiej 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem „WICHURA”, albo w kasie Kurii.

Zachęcamy także do ogólnopolskiej akcji pomocy poprzez wysyłanie SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Biskup Henryk Tomasik

Wolontariuszy, którzy chcieliby wyjechać i na miejscu pomóc poszkodowanym w wyniku burz i wichur, ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zaprasza na „Obóz Wsparcia”:

Widząc ogromną potrzebę wsparcia osób poszkodowanych Caritas Diecezji Radomskiej wraz z Caritas Polska zapraszają chętnych Wolontariuszy na obóz wspierający poszkodowanych. Organizujemy dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie dla PEŁNOLETNICH Wolontariuszy, którzy zostaną skierowani przez miejscowe sztaby do pomocy w pracach porządkowych. Zależy nam na osobach odpowiedzialnych, dlatego zgłoszenia przyjmujemy tylko przez Czcigodnych Księży lub od osób wyznaczonych przez Proboszcza, w sekretariacie Caritas Radom w godz. 8.00 – 16.00 do 23 sierpnia (!) lub telefonicznie 48 365 29 28, 48 365 29 28. Termin obozu: 27 sierpnia – 2 września. Więcej informacji przekażemy bezpośrednio zainteresowanym.