Obleczeni przed Niepokalaną

1273

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyły się promocje kleryków radomskiego seminarium. Bp Piotr Turzyński poświęcił sutanny alumnom III roku oraz przyjął deklaracje wstąpienia w stan kapłański od kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu (kapłaństwa).

W homilii bp Piotr Turzyński podkreślił wielkość Maryi Niepokalanej i jej wzór dla życia przyszłych kapłanów. – „Maryjo, gdy chowasz się za zasłoną, zasłoń mnie sobą”. To piękna prośba o Jej opiekę, a dla obłóczonych, by w stroju duchownym widzieli taką opiekuńczą zasłonę. – mówił bp Turzyński wspominając pieśń, którą śpiewają wierni w Rudkach na Ukrainie podczas zasłaniania obrazu.

Obłóczyny, czyli poświęcenie i nałożenie stroju duchownego, co roku odbywają się 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w święto patronalne radomskiego seminarium duchownego.

Dziś po raz pierwszy sutannę założyło 4 alumnów III roku radomskiego seminarium, a jako piąty obłóczony dołączył kleryk należący do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri przy parafii pw. MB Królowej Świata w Radomiu.

Natomiast 11 alumnów złożyło deklaracje przystąpienia do święceń. Wśród nich jest  9 przyszłych księży diecezjalnych i dwóch kandydatów ze wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego w Kałkowie.

[FAG id=4892]