Odnajdź swoje szczęście

Zaproszenie na rekolekcje do WSD w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu po raz kolejny organizuje w okresie Bożego Narodzenia rekolekcje dla młodzieży męskiej. Rekolekcje odbędą się w dniach od 27 do 30 grudnia pod hasłem „Odnajdź swoje szczęście”.

Na rekolekcje zaproszeni są uczniowie szkół średnich, przede wszystkim maturzyści, ale również studenci. Skierowane są do tych, którzy zadają sobie pytania dotyczące wiary oraz rozeznania osobistej drogi życiowej.

– Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa „Odnajdź swoje szczęście”. Tematem zaś osoba Abrahama. Jego historia pozwala nam lepiej poznać samych siebie. Pomaga dostrzec, że nosimy w sercu ranę egoizmu i chcemy żyć dla siebie samych. Abraham może nam pomóc odnaleźć własne serce i właściwą drogę, aby odpocząć w Panu i zacząć żyć w innym wymiarze życia. – mówi ks. Paweł Gogacz, prefekt seminarium i organizator rekolekcji.

Konferencje i inne spotkania rekolekcyjne prowadzą wychowawcy, profesorowie i klerycy radomskiego seminarium.

– Dzięki tym rekolekcjom można pogłębić swoją relację z Panem Jezusem, można Go w ogóle poznać. A także poznać ciekawych ludzi, szczególnie księży czy alumnów, którzy bardzo chętnie przybliżają tajemnice wiary. – mówi diakon Paweł Łęski z parafii św. Mikołaja w Wysokiej, który przed wstąpieniem do seminarium trzy razy brał udział w tych rekolekcjach, a jako kleryk angażuje się w ich prowadzenie od pierwszego roku.

Rekolekcje dobrze wspomina Kamil Stachuczy z parafii Wniebowzięcia NMP w Krynkach – alumn I roku, który na rekolekcjach w seminarium był dwukrotnie.

– To był dla mnie czas wyciszenia, bo dzisiejszy świat nie zachęca do tego, żebyśmy się spotykali z Panem Bogiem, raczej stara się zagłuszyć Jego głos. Miałem wątpliwości związane z przyjściem do seminarium, bo wiąże się to z zerwaniem – w jakiejś sferze – z poprzednim życiem. A dzięki wyciszeniu na tych rekolekcjach ostatecznie zdecydowałem: Tak, chcę iść za Tobą, Panie – mówi al. Kamil.

Rekolekcje odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (ul. Młyńska 23/25). Przyjazd na rekolekcje w piątek 27 grudnia do godz. 15.00; zakończenie – w poniedziałek 30 grudnia ok. godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 grudnia pod numerami telefonów: +48 48 330 91 19; +48 48 330 91 01. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł.