Peregrynacja relikwii bł. Carla Acutisa w Diecezji Radomskiej

W dniach 16-19 października 2022 nasza diecezja włącza się w ogólnopolską peregrynację relikwii jednego z patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r.

Karol swoim życiem udowodnił, że w naszych czasach świętość jest możliwa. Korzystanie z Internetu może kierować nasze myśli do Boga, a codzienna Eucharystia nas uświęcać! W końcu sam Karol jest przykładem tego, że można się urodzić oryginałem i nie umrzeć jako kserokopia! W 2006 roku Karol zmarł na białaczkę, kilka lat później młody chłopak z Brazylii modlił się o uzdrowienie za jego wstawiennictwem, miał też możliwość uczczenia Jego relikwii. Został całkowicie uzdrowiony. Ta historia pozwoliła Kościołowi wynieść Karola na ołtarze 10 października 2020 r.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Osoby młode, borykające się z różnymi problemami, ubogich i wszystkich, którzy upatrują w Karolu swojego przyjaciela w Niebie!

Jest to także doskonała okazja by młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wskazać młodego błogosławionego jako wzór i szczególnego orędownika.

Peregrynacja została podzielona na cztery etapy, aby wierni z różnych części diecezji mieli możliwość modlitwy przy relikwiach tego młodego błogosławionego.

Harmonogram peregrynacji

• 16 października 2022 – Duszpasterstwo Akademickie i parafia Św. Jadwigi w Radomiu

• 19.00 – Różaniec i czuwanie w Kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego
    • 20.20 – Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej – bp Marek Solarczyk, bp Adam Bab
  • 17 października 2022 – parafia św. Bartłomieja w Opocznie

• 17.30 – Wprowadzenie relikwii i Różaniec
    • 18.00 – Msza św.
    • 19.00 – Konferencja i czuwanie z bł. Karolem
  • 18 października 2022 – parafia św. Mikołaja w Końskich

• 17.30 – Wprowadzenie relikwii i Różaniec
    • 18.00 – Msza św.
    • 19.00 – Konferencja i czuwanie z bł. Karolem
  • 19 października 2022 – parafia Św. Trójcy w Starachowicach

• 17.15 – Wprowadzenie relikwii i Różaniec
    • 18.00 – Msza św. – bp Marek Solarczyk
    • 19.00 – Konferencja, czuwanie i zakończenie peregrynacji.

Zapraszam Księży i młodzież naszej diecezji do uczestnictwa w tym szczególnym wydarzeniu.

Ks. Mariusz Chamerski
Koordynator ŚDM w Diecezji Radomskiej