Pielgrzymowanie ze smartfonem

1136

„Bonafide”, czyli „w dobrej wierze” – to nazwa aplikacji na smartfony, która wesprze tegorocznych pielgrzymów w drodze na Jasną Górę.

– Kiedyś telefon w pielgrzymce przeszkadzał, dzisiaj służy jako narzędzie w dziele ewangelizacji. Każdy będzie mógł się podzielić swoim doświadczeniem wiary w czasie pątniczego trudu. Każdy użytkownik aplikacji będzie mógł tworzyć osobistą „kronikę pielgrzymki” czy też udostępniać mapy na innych portalach społecznościowych. – mówił na antenie Radia Plus Radom ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki radomskiej.

Aplikacja przygotowana przez Związek Cyfrowa Polska ma m.in. ułatwić organizatorom kontakt z uczestnikami i relacjonowanie przebiegu wędrówki, a pielgrzymom m.in. znajdowanie punktów żywieniowych, noclegów na tarasie czy punktów medycznych. Aplikacja zawiera też zbiór modlitw, pieśni oraz czytań, dzięki czemu każdy użytkownik – ten, który idzie w pielgrzymce, jak również pielgrzym duchowy – będzie doświadczał wspólnoty ze wszystkimi pielgrzymami.

Darmowa aplikacja jest na razie dostępna tylko dla użytkowników systemu Android, ale na bazie opinii będzie w przyszłości rozbudowywana.