Pogrzeb śp. ks. Jarosława Grabki

Pogrzeb śp. Ks. Jaroslawa Grabki. Suchedniów. Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

W rodzinnym Suchedniowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Jarosława Grabki (l. 33). Liturgii przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Maj, proboszcz parafii w Solcu n. Wisłą, w której jako neoprezbiter pracował śp. ks. Jarosław.

– Śmierć młodego kapłana zawsze rodzi pytanie… Przyjęło się, że przychodzimy na pogrzeb starszego księdza, a tu w tym roku kolejny młody kapłan odchodzi do Domu Ojca. Zapewne mówiąc „Bądź wola Twoja” mamy to głębokie przekonanie, że to co Bóg zamierzył poprzez jego życie i jego posługę zostało spełnione… W słowach wypowiedzianych przez różne grupy padło zapewnienie: „Nie zapomnimy Twoich kazań, Twojego zaangażowania” i dobrze, by tak było… Dziękuję ci ks. Jarku za 5 lat współpracy w parafii Solec nad Wisłą. Dziękuję za to wszystko co pozostawiłeś przez ten czas w pamięci i sercach wielu. Byłeś zawsze człowiekiem skromnym; nie liczyło się to co materialne. Najważniejszy był Bóg. Mówiłeś: „Zawierz wszystko Panu Bogu. To On ma siłę i moc”… A na koniec chciałbym zacytować słowa Twojej modlitwy: „Boże Ojcze oddaję Ci całego siebie, wszystko co mam i posiadam, aby Twoja wola wypełniała się we mnie. Daj mi Twoje Serce, Panie i przymnóż mi wiary. Amen” – mówił ks. Krzysztof Maj.

Ks. Krzysztof Maj, homilia*:

Ks. Jarosław Grabka urodził się 12 marca 1987 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jego rodzinną parafią był pobliski Suchedniów. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2013 roku w radomskiej katedrze. Jako wikariusz duszpasterzował w parafiach: Solec nad Wisłą, Jedlnia i Libiszów. Związany był z ruchami charyzmatycznymi, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Wśród zainteresowań był teatr i poezja; jako kleryk grał w seminaryjnym teatrze, a później w organizował parafialne grupy teatralne, sam również pisał wiersze. Bardzo mocno zaangażował się w promowanie Światowych Dni Młodzieży; wyjeżdżał na spotkania, ale również organizował pomoc dla młodzieży, by w tych spotkaniach mogła uczestniczyć (m.in. Bilet dla Brata). Zmarł 30 października 2020 r. w 33. Roku życia i w 7. roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe były transmitowane przez kanał facebookowy grupy „Dobry Łotr”: https://www.facebook.com/snedobrylotr/videos/2595006140790997/

*) Zdjęcie i nagranie homilii: ks. Zbigniew Niemirski / Gość Niedzielny