„Polska pod Krzyżem”. Zaproszenie na wyjazd z Radomia

www.polskapodkrzyzem.pl

„Polska pod Krzyżem” to ogólnopolska inicjatywa modlitewna, kontynuacja „Różańca do Granic”. Odbędzie się 14 września we Włocławku. Również z Radomia jest organizowany wyjazd.

Modlitewną inicjatywę wspiera bp Wiesław Mering, Biskup Włocławski.

– Z ogromną satysfakcją przyjąłem wiadomość o inicjatywie „Polska pod Krzyżem”! Cieszę się, że to niezwykłe wydarzenie zostanie zrealizowane na terenie diecezji włocławskiej, na lotnisku w Kruszynie, gdzie 28 lat temu św. Jan Paweł II sprawował Mszę św. Wtedy nad ołtarzem polowym górował krzyż, który dziś znajduje się przy włocławskiej tamie, w miejscu śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 14 września 2019 r. na kruszyńskim lotnisku znów stanie święty znak zbawienia, wokół którego zgromadzą się tysiące ludzi pragnących zawierzyć swoje życie Ukrzyżowanemu i Zmartwychwstałemu Panu. – napisał bp Mering w liście do Fundacji „Solo Dios Basta”, organizatora modlitewnego spotkania.

Spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie 14 września 2019 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O jego przebiegu informują organizatorzy.

– Wszystkich uczestników prosimy o jak najwcześniejsze przybywanie. Podróż na miejsce może mieć charakter pielgrzymki. Trwają bardzo intensywne prace nad szczegółowym programem godzinowym. Wydarzenie składa się zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez sakrament spowiedzi, Mszę św., konferencje, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie, trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej – informują organizatorzy.

Również z Radomia przygotowywany jest wyjazd na to spotkanie. Koordynatorem jest Radosław Góralski. Można się zgłaszać aż do 14 września telefonicznie (+48 514 616 492) lub mailowo (radeczek6@onet.eu). Tam także informacje organizacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.ploskapodkrzyzem.pl

Ramowy program:

• 9.00 – przyjmowanie pielgrzymów na placu,
  • 10.45 – zawiązanie wspólnoty,
  • 11.00 – Różaniec: Tajemnice bolesne,
  • 11.30 – konferencja wprowadzająca: „Odrzucenie krzyża i walka duchowa we współczesnym świecie” – Lech Dokowicz,
  • 13.00 – przerwa na posiłek,
  • 15.00 – Msza św. wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego,
  • 17.30 – konferencja: „Ks. Dolindo Ruotolo” – Joanna Bątkiewicz-Brożek,
  • 18.30 – przerwa,
  • 19.30 – Droga Krzyżowa,
  • 21.00 – Apel Jasnogórski, transmisja na żywo z Jasnej Góry,
  • 21.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • 3.00 – zakończenie adoracji i niedzielna Msza św.