Pomoc hospicjum dla szpitala w Kozienicach

Ks. Tomasz Pastuszka, Prezes Kozienickiego Hospicjum. Foto: arch. pryw.

Ozonator, lampy bakteriobójcze UV oraz materace i środki do dezynfekcji trafiły do szpitala w Kozienicach. To efekt zbiórki organizowanej przez Hospicjum Kozienickie im. Sł. B. Matki Kazimiery Gruszczyńskiej.

– Zbiórka rozeszła się potężnym echem ludzi dobrego serca i dobrej woli, którzy chcą za naszym pośrednictwem wpłacać środki na dalszą pomoc. Na konto Hospicjum wpłynęło 32 011 zł i 98 gr. Zakupiliśmy ozonator, 2 lampy bakteriobójcze UV, miernik natężenia ozonu, 2 sztuki maski z filtrem B2 dla obsługi sprzętu. – mówi ks. Tomasz Pastuszka, prezes hospicjum w Kozienicach, które jako pierwsze wpłaciło 15 tys. złotych.

Do szpitala trafiły również materace przeciwodleżynowe i środki do dezynfekcji.

– W trakcie trwania zbiórki Hospicjum przekazało 3 sztuki materacy przeciwodleżynowych, jak również 10 sztuk takich materacy zakupił i przekazał na nasze Hospicjum dla tej pomocy pan Marcin Łukasiewicz. Bp Henryk Tomasik przekazał na rzecz szpitala w Kozienicach poprzez nasze pośrednictwo 50 litrów płynu dezynfekującego. Osobiście dostarczył je ks. dr Szymon Pikus, ekonom Diecezji Radomskiej. – informuje ks. Pastuszka.

Po uzgodnieniu z dr Elżbietą Kalin, ordynator Oddziału Zakaźnego kozienickiego szpitala, hospicjum będzie w dalszym ciągu niosło pomoc. Hospicjum rozszerza swoja pomoc na Dom Pomocy Społecznej w Kozienicach.

– Ponadto Hospicjum i parafialny zespół Caritas działający przy parafii św. Krzyża w Kozienicach dzięki pomocy pana Burmistrza Piotra Kozłowskiego i wojsk Obrony Terytorialnej dostarczy paczki żywnościowe z Banku Żywności dla ponad 100 rodzin. – dodaje ks. Tomasz.

Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy i skoro jest dalsza potrzeba zbiórki prosimy o jej wsparcie.