Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego. Transmisja w mediach

Ks. Roman Kotlarz w towarzystwie Biskupa Piotra Gołębiowskiego. 24-25 czerwca 1972. Zdjęcie: Arch. Diecezji Radomskiej

Pierwsza sesja procesu beatyfikacyjnego ks. Romana Kotlarza rozpocznie się w sobotę 1 grudnia w radomskiej katedrze. Poprzedzi ją uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Uroczystości będą transmitowane przez Radio Plus Radom, TV Dami oraz w internecie.

Głównym elementem pierwszej sesji procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym – według przepisów prawa kanonicznego – jest ustanowienie i przysięga Trybunału w osobach: delegata biskupa, promotora sprawiedliwości oraz notariusza; przysięgę złoży również bp Henryk Tomasik.

– Oficjalnie zaprzysiężenie tego gremium oficjalnie rozpocznie proces beatyfikacyjny. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tym historycznym momencie. Będziemy się modlić, by dokonała się beatyfikacja ks. Kotlarza – powiedział biskup Henryk Tomasik w audycji „Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

Od tego dnia kandydatowi na ołtarze – ks. Romanowi Kotlarzowi – przysługiwać będzie tytuł: „Sługa Boży”. Trybunał będzie kontynuował dalsze sesje, mające na celu przesłuchiwanie świadków, poznawanie opinii świętości, cnót oraz męczeństwa ks. Kotlarza.

Transmisja uroczystości: