Samotny pielgrzym na Jasną Górę

"Samotny pielgrzym" ks. Damian Spiżewski. Foto: arch. ks. D. Spiżewskiego

W samotną pielgrzymkę na Jasną Górę wyruszył ks. Damian Spiżewski, wikariusz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach.

W tym roku z powodu epidemii koronawirusa na pielgrzymi nie wyruszyła kolumna starachowicka, jednak ks. Damian pragnie podtrzymać tradycję pielgrzymowania ze Starachowic. Wyruszył samotnie na pielgrzymi szlak w intencjach parafian oraz w intencji powołań.

– Ksiądz Damian od wielu lat pielgrzymuje na Jasna Górę i również tego roku nie wyobrażał sobie bez pielgrzymki. Jako miłośnik wypraw górskich i organizator Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Starachowic na Święty Krzyż pełen sił i determinacji zmierza również w tej – innej niż zawsze bo samotnej – pieszej pielgrzymce. Ks. Damianowi towarzyszy lider starachowickiej „Dwójeczki” Michał. Podczas porannej Mszy Świętej w Odrowążku pielgrzymów odwiedził ks. Andrzej Kania, proboszcz starachowickiej parafii MBNP oraz kleryk Bartosz Fijałkowski. – mówi ks. Karol Kostecki, wikariusz parafii pw. MBNP w Starachowicach.

Jednocześnie w starachowickich kościołach odbywają się spotkania w ramach „pielgrzymki duchowej”.

– Codziennie wieczorem w kościele Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych gromadzą się duchowi pielgrzymi. – mówi ks. Karol.

Dołączmy się do wszystkich życzeń, które spływają do ks. Damiana i życzymy wytrwałości i siły na pątniczym szlaku.

Failed to get data. Error: