Spłonęła kaplica w Końskich

783
Pożar kaplicy w Końskich (foto: al. D. Janiszewski)

Pożar, który dziś rano wybuchł w parafii MB Nieustającej Pomocy w Końskich, pochłonął kaplicę i mieszkanie proboszcza przy budującym się kościele.

W ostatnim czasie w kaplicy liturgię sprawowano w dni powszednie i popołudniami w dni świąteczne. Natomiast niedzielne Msze św. przedpołudniowe celebrowane były już w budującym się kościele.  

Od najbliższej niedzieli, czyli od I Niedzieli Adwentu, wszystkie Msze św. i nabożeństwa miały być sprawowane w kościele, a kaplica miała zostać opuszczona. Również proboszcz miał się przeprowadzić do nowej plebanii.

Gdy wybuchł pożar, ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii, odwiedzał chorych z pierwszopiątkową posługą.

Trwa dogaszanie pożaru i ustalanie przyczyn zdarzenia. Warto dodać, że w miniony wieczór i noc Końskie przeżyły poważną awarię prądu po intensywnych opadach śniegu.


Parafia MB Nieustającej Pomocy w Końskich została erygowana 1 grudnia 1989 r. przez ówczesnego ordynariusza bp. Edwarda Materskiego. W 1994 r., staraniem proboszcza ks. Tomasza Janickiego, została zbudowana tymczasowa kaplica. 4 września tamtego roku poświęcił ją bp Materski. Od tamtego czasu trwa budowa murowanej świątyni, którą prowadzi ks. Tomasz Janicki.