„Świeca, która tworzy polską Wigilię”

Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej i zaprasza do włączenia się w doroczną akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Akcja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” rozpocznie się w I Niedzielę Adwentu już 26. raz, a hasło tegorocznej edycji brzmi „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

– Ponownie mamy okazję włączyć się w to piękne dzieło. Nabywając świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, wspieramy programy leczenia, programy opieki nad osieroconymi i pozostawionymi bez opieki, dożywiania i letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz inne dzieła radomskiej Caritas. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o młodych. Po wigilii świece zapalmy na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. – zachęcają dyrektorzy radomskiej Caritas: ks. Robert Kowalski i ks. Damian Drabikowski.

Świece w parafiach Diecezji Radomskiej będą rozprowadzane od najbliższej niedzieli (5 zł świeca mała i 15 zł świeca duża).

– Zebrane środki  przeznaczymy na pomoc edukacyjną i socjoterapeutyczną, dożywianie dzieci w świetlicach, na leczenie oraz letni wypoczynek. To bardzo wymierna forma pomocy z której w roku ubiegłym skorzystało ponad 800 dzieci z naszej diecezji a w Polsce ok. 25 tyś. Warto przypomnieć, że w  wielu rodzinach, po wigilii świeca ta zapalana jest na grobach najbliższych, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole. W imieniu podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej i naszym, składamy serdeczne podziękowanie za wyjątkowe zaangażowanie w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mamy nadzieję, że również w tym roku będziemy mogli liczyć na Waszą pomoc. – dodają.

Warto dodać, że od 2000 roku do akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom dołączyły Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.