„Święci na trudne czasy” w nowym kalendarzu

Zbigniew Miazga prezentuje kalendarz na nowy 2021 rok. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Fundusz im. bp. Jana Chrapka wydał kalendarz diecezji na 2021 rok.

Każdemu z miesięcy patronuje święty, którego życie i posługa związane były z trudnymi czasami epidemii, głodu, czy wojny, m.in. św. Roch, św. Rita, św. Szymon z Lipnicy, św. Antoni, św. Katarzyna ze Sieny, św. Franciszek z Asyżu czy św. Szarbel.

– Są tam święci, którzy żyli i pozostawili swój ślad m.in. w czasach zaraz czy kryzysów Kościoła. Pod wizerunkiem każdego z nich jest obszerna notka biograficzna. Zachęcam, by zgłębić życiorys każdego z tych świętych. Warto w dzisiejszych, trudnych czasach sięgnąć po przykłady świętych, którzy mogą nam pomóc podtrzymywać nadzieję na czasy lepsze – mówi Zbigniew Miazga z Funduszu bp. Jana Chrapka.

Kalendarz można nabyć w parafiach naszej diecezji oraz w radomskich księgarniach św. Kazimierza (ul. Malczewskiego 1) i „Maryjackiej” (ul. Sienkiewicza 13). Ofiary kalendarza przeznaczone zostaną na szeroko pojmowaną działalność pomocową niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży prowadzoną przez Fundusz im. bp. Jana Chrapka działający przy Caritas Diecezji Radomskiej.

– Zachęcam do zakupu kalendarza. Bardzo serdecznie proszę, by dołożyć swoją cegiełkę do funduszu, bo środki te wspierają osoby, które najbardziej w tych czasach pandemicznych są zagrożone, czyli niepełnosprawnych – mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.