Szachowy pojedynek z biskupem

Bp Piotr Turzyński na oazie w Starachowicach. Foto: arch. parafii.

Bp Piotr Turzyński odwiedził oazowiczów przebywających na rekolekcjach Ruchu Światło-Życie w Starachowicach. Oprócz wspólnej modlitwy była „konferencja prasowa” i pojedynek szachowy.

– Dzień Zmartwychwstania Pańskiego na Rekolekcjach Ruchu Światło-Życie to zawsze dzień uroczysty i pełen radości. Tę radość z młodzieżą i dzieciakami przeżywającymi Oazę w Starachowicach dzielił Ksiądz Biskup Piotr Turzyński, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił do młodych Słowo Boże. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie młodzieży z Księdzem Biskupem, podczas którego młodzi oazowicze zadawali dostojnemu gościowi pytania. Nie zabrakło pytań o drogę powołania i codzienne życie biskupa a nawet zaproszenie ze strony uczestnika do szachowego pojedynku. – mówi ks. Karol Kostecki, wikariusz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej pomocy w Starachowicach.

Failed to get data. Error: