„W mocy Ducha Świętego”

5863

W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w radomskiej katedrze spotkali się członkowie wspólnot i grup charyzmatycznych. Wieczór uwielbienia oraz Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Henryka Tomasika otworzyły VII. Tydzień Ewangelizacyjny.

Wieczór uwielbienia poprowadził ks. Sławomir Płusa, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji radomskiej. Przypomniał, że bez Ducha Świętego nie ma Kościoła.

– Można robić ewangelizację według ludzkich kanonów i pomysłów, i one są potrzebne. Ale jeśli w tym nie ma otwarcia na Ducha Świętego, na Jego moc, to jest to tylko na chwilę, bo to Duch Święty zmienia serce człowieka. „Nowa ewangelizacja” polega na tym, że stawiamy na Ducha Świętego. Trzeba Go zaprosić, uświadomić sobie, że istnieje Duch Święty, że Pan Jezus daje Go nieustannie. Bez Ducha Świętego nie ma wiary, nie ma nadziei i nie ma miłości. Bez Ducha Świętego nie ma Kościoła. – mówił ks. Płusa.

Uczestnicy obejrzeli i wysłuchali filmowego świadectwa Jamesa Patricka Caviezela, który w „Pasji” Mela Gibsona zagrał Pana Jezusa. A następnie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie nabożeństwa otrzymali pobłogosławioną sól.

Na zakończenie spotkania Mszy św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

Wieczór przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego otworzył VII. Tydzień Ewangelizacyjny. Program wydarzenia – >>TU<<.