Wieczorne powitanie lata w „Bajce”

251
Wakacyjne zajęcia w ZNiZ "Bajka". Foto: arch. ZNiZ "Bajka"

Od 4 lat działające przy Caritas Diecezji Radomskiej Centrum Nauki i Zabawy „Bajka” wakacje rozpoczyna od „Wieczornego powitania lata”.

– Tym razem nasi Podopieczni spędzili ten czas na zajęciach bajkowych, placu zabaw, wybraliśmy się również do Multikina oraz na warsztaty, na których zrobiliśmy zegary odmierzające czas odpoczynku od szkoły i obowiązków. Dzieci zawsze z wielkim zaciekawieniem ale i radością oczekują na te wieczorne zajęcia, ponieważ kończą się one o 22.00 więc to dodatkowa przygoda. Staramy się aby z roku na roku atrakcje były inne, a liczba chętnych – w tym roku musieliśmy podzielić zajęcia na dwie tury – świadczy o tym, że chyba nam się udaje. – wylicza Paulina Zalewska, kierownik Centrum Bajka.

Radości z wakacyjnych zajęć w „Bajce” nie kryją dzieci:

– Film był super, o przyjaźni, o radości, o wsparciu i zaufaniu. Bardzo lubię chodzić z Bajką do kina. – mówi Natalia, jedna z uczestniczek zajęć.

– Mi najbardziej podobały się warsztaty. Nasze Panie z Panią Dorotką zawsze wymyślają nam coś nowego i fajnego. Mój zegar już wisi na ścianie. Jest świetny bo nikt takiego nie ma. – dodaje Julka.

Paulina Zalewska zauważa, że ten rok – naznaczony pandemią – był szczególnie trudny dla wychowanków „Bajki”.

– Większość czasu spędzili na zajęciach zdalnych, ostatni miesiąc wrócili do szkoły, co też wiązało się z nie małym stresem. Dlatego czas wakacji zdecydowanie ma być odskocznią i radością dla Nich i odpoczynkiem – mówi.

Wieczorne rozpoczęcie wakacji to początek turnusów półkolonii odbywających się w Bajce w lipcu i sierpniu.

Centrum Nauki i Zabawy Bajka to jedna z placówek Caritas Diecezji Radomskiej, mieszcząca się przy ulicy Rapackiego 7 w Radomiu.

Zdjęcia: arch. CNiZ „Bajka”