Wieczysta adoracja rozpoczęta

Poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji w Kolonii Jedlnia. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Henryk Tomasik poświecił Kaplicę – Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kolonii Jedlnia. To pierwsze takie miejsce w Diecezji Radomskiej, gdzie adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała nieustannie dniem i nocą przez 24 godziny na dobę.

Uroczystości związane z poświeceniem kaplicy i rozpoczęciem wieczystej adoracji rozpoczęły się w kościele parafialnym w Jedlni. Inicjatorzy dzieła, czyli Fundacja „Eucharystyczny Płomień” wraz z ks. Sławomirem Płusą, dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji w Diecezji Radomskiej, przedstawili historię powstania kaplicy, której patronował będzie św. Jan Paweł II oraz wręczyli podziękowania osobom zaangażowanym w jej budowę. Zaś bp Henryk Tomasik wręczył o. Josephowi Vadakkelowi MCBS (Indie) nominację na dyrektora duchowego tej kaplicy.

– Dzisiaj mamy taki specjalny dzień. Wierzę głęboko, że w niebie św. Jan Paweł II jest również tak samo zadowolony jak my. Ponieważ św. Jan Paweł II jest patronem tego Centrum Wieczystej Adoracji. Św. Jan Paweł II jest szczególnym patronem rodzin i Eucharystii – mówił o. Vadakkel.

o. Joseph Vadakkel:

Główne uroczystości odbyły się w kaplicy w Kolonii Jedlnia. Bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św., podczas której dokonał obrzędu poświęcenia kaplicy, a po jej zakończeniu poprowadził nabożeństwo eucharystyczne rozpoczynające wieczystą adorację.

W kaplicy bp Tomasik umieścił szczególny symbol: piuskę św. Jana Pawła II, którą papież miał na sobie podczas poświęcenia bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Ta relikwia to przypomnienie, że patronem tej kaplicy jest św. Jan Paweł II.

Podczas homilii biskup ordynariusz przypomniał znaczenie modlitwy adoracyjnej.

– Rolnik, gdy ma wziąć na ramiona jakiś ciężar przyklęka. Wówczas wstanie i łatwiej podniesie ten ciężar. I tak jest też z misją głoszenia Ewangelii Tak jest z wielkim dziełem zbawienia własnego. Trzeba najpierw przyklęknąć. Św. Jan Paweł II podczas pierwszego spotkania z rodakami po swoim wyborze powiedział: „Pozostańcie w ciszy przed Bogiem, która jest samą modlitwą”. Ta cisza to nie jest bezczynność, to nie jest brak czegoś. To jest dynamizm, to jest adoracja. Dzisiaj rozpoczynamy tę „ciszę przed Bogiem” w tej kaplicy. To na kolanach rozpoczyna się dzieło ewangelizacji, także dzieło zbawienia każdego z nas. – mówił bp Tomasik.

Bp Henryk Tomasik, homilia:

Za dzieło budowy Kaplicy – Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II na terenie parafii Jedlnia koło Radomia odpowiada Fundacja „Eucharystyczny Płomień”, której prezesem jest ks. Sławomir Płusa. Dyrektorem duchowym tej kaplicy został o. Joseph Vadakkel MCBS z Indii. Kaplicą będą opiekowały się siostry nazaretanki.

Failed to get data. Error: