Wielkopostna Noc Mikołajowa w Końskich

W piątek 26 lutego o 19:00 w koneckiej kolegiacie odbędzie się pierwsza w tym roku kalendarzowym „Noc Mikołajowa”. Tematem przewodnim będą słowa wybrane przez animatorów z parafii św. Mikołaja z Końskich: „W miłości nie ma lęku”.

– Chcemy spojrzeć na Jezusa, który nas uwalnia od lęku, strachu, a daje poczucie bezpieczeństwa. Wszystko będzie koncentrować się wokół tajemnicy krzyża, a wyrazem tego będzie obecność relikwii Krzyża świętego, które kilka lat temu odkryto w naszej parafii. – mówił ks. Michał Podsiadły, wikariusz koneckiej kolegiaty i koordynator wydarzenia.

Gościem będzie ks. Łukasz Madej – moderator Diakonii Ewangelizacji w naszej diecezji, a także wikariusz parafii pw. św. Jadwigi w Radomiu.

– Ks. Łukasz wygłosi konferencję połączoną ze świadectwem jeden z animatorek, a później wraz z zespołem „Filios Dei” poprowadzi modlitwę. Będzie ona miała charakter uwielbienia, choć w klimacie Wielkiego Postu. Do czynnego udziału będziemy chcieli zaprosić wszystkich uczestników tego wydarzenia. – dodaje ks. Michał.

Czym są „Noce Mikołajowe”?

– Jest to inicjatywa młodzieży z parafii pw. św. Mikołaja w Końskich; z czasem zaangażowali się w to wydarzenie też ludzie z okolicznych parafii. Dotychczas odbywały się one co miesiąc, jednak pandemia wymusiła na nas zmniejszenie częstotliwości spotkań. Jednak głód jest dzięki temu większy! Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do młodych; myślimy tu przede wszystkim o kandydatach do bierzmowania. – mówi ks. Michał.

Od początku spotkaniom towarzyszy zespół „Flios Dei”. To kilkunastoosobowa grupa młodzieży z Końskich, która dzieli się swoimi talentami muzycznymi.