15. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia

14 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kam. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kiedy:
2 lipiec 2020, czwartek@16:00 – 20:00
2020-07-02T16:00:00+02:00
2020-07-02T20:00:00+02:00
Gdzie:
Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
Wileńska 33
26-110 Skarżysko-Kamienna
Polska

W dniu 2 lipca 2020 roku mija 15 lat od koronacji Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kam. Na uroczystości jubileuszowe zaprasza Bp Henryk Tomasik i ks. Jerzy Karbownik.

Komunikat w związku
z 15. Rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej

Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 2 lipca 2005 roku został uroczyście ukoronowany, dzięki decyzji Św. Jana Pawła II, koronami papieskimi, Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. W uroczystości tej uczestniczyło ok. 30 000 pielgrzymów. Zbliża się 15. rocznica tego, doniosłego wydarzenia.

W dniu 2 lipca 2020 roku będziemy przeżywali jubileuszowe dziękczynienie za dar Bożego Miłosierdzia, za NMP Matkę Miłosierdzia oraz za koronację Obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej.

Będzie to także nasze diecezjalne dziękczynienie za Osobę i pontyfikat Św. Jana Pawła II, który odegrał niezwykłą rolę w historii Kościoła, świata, naszej Ojczyzny oraz wielu z nas. To dzięki Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II dokonała się koronacja w Skarżysku-Kamiennej. Mimo tego, że Św. Jan Paweł II stał się wielkim autorytetem dla całego świata – jest coraz częściej atakowany w naszej Ojczyźnie.

Naszym uroczystościom będzie przewodniczył J.E. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, tak bardzo mocno związany z Osobą Św. Jana Pawła II, który także w ostatnim czasie doświadcza wielu ataków.

Program uroczystości:

• 16.00 – poświecenie Drogi Różańcowej.
  • 17.00 – koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.
  • 18.00 – koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza.

Wspólnie z Księdzem Kustoszem serdecznie zapraszamy na te uroczystości.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski