Dzień Chorych w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej

Obraz Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
    Kiedy:
    7 sierpień 2021, sobota@11:00 – 14:00
    2021-08-07T11:00:00+02:00
    2021-08-07T14:00:00+02:00
    Gdzie:
    Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni w Czarnej
    Czarna 57
    Polska

Zapraszamy w pierwszą sobotę sierpnia (7 sierpnia) wszystkich Czcigodnych Księży Proboszczów, Wikariuszy i Duszpasterzy wraz ze swoimi Parafianami na Dzień Chorych. Zapraszamy na tą uroczystość szczególnie chorych, cierpiących, starszych, osoby opiekujące się ludźmi potrzebującymi pomocy.

Będziemy modlić się przed Matką Bożą Wychowawczynią o łaskę zdrowia i umocnienie w chorobie i cierpieniu.

Rozpoczęcie uroczystości o godz. 11.00 wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP oraz odmówimy różaniec za chorych i cierpiących.

O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem J.E. ks. Biskupa Henryka Tomasika. Podczas Mszy św. Ksiądz Biskup zawierzy wszystkich chorych opiece Matki Bożej Wychowawczyni. Będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.

Na zakończenie będzie błogosławieństwo lekarstw.

Po uroczystości zapraszamy – jak co roku – wszystkich na wspólną herbatę i ciasto przygotowane przez naszych parafian.

Ks. Sławomir Grochalak SAC
    Kustosz Sanktuarium