Dzień Życia Konsekrowanego w Diecezji Radomskiej

Główna 7
26-315 Poświętne
Polska

„Życie konsekrowane to uwielbienie, które daje radość ludowi Bożemu, wizja prorocka, która ukazuje to, co się liczy”. – Papież Franciszek

Drogie Siostry, Księża, Ojcowie i Bracia!

Święto Ofiarowania Pańskiego jest dorocznym świętem osób konsekrowanych. „Ofiarowanie Jezusa staje się wymowną ikoną całkowitego oddania własnego życia dla tych, którzy powołani są, aby odtworzyć w Kościele i w świecie, poprzez rady ewangeliczne «charakterystyczne przymioty Jezusa, dziewictwo, ubóstwo i posłuszeństwo»” (VC 1).

Z racji że święto Ofiarowania Pańskiego przypada w tym roku w niedzielę, my będziemy przeżywać naszą uroczystość w sobotę 1 lutego. Miejsce naszych obchodów związane jest z przeżywanym rokiem duszpasterskim. W całym polskim Kościele poświęcony jest on Eucharystii, w naszej diecezji dodatkowo koncentrujemy się na problematyce rodzinnej. W związku z tym już dziś wdzięczni jesteśmy Księżom Filipinom ze Studzianny, którzy w tym szczególnym roku zapraszają nas do siebie, do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej.

Nasze świętowanie w Studziannie rozpoczniemy o godzinie 10.00 prezentacją Sanktuarium, a następnie pomodlimy się wspólnie Liturgią Godzin (teksty będą przygotowane na miejscu) oraz wysłuchamy konferencji. Po konferencji będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą nasi Gospodarze. Następnie, o godz. 11.30, rozpoczniemy Mszę Świętą, której będzie przewodniczył Pasterz Diecezji, Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. W trakcie Mszy Świętej odnowimy śluby zakonne (nie ma procesji z gromnicami). Po jej zakończeniu przewidziana jest agapa.

Na tę uroczystość serdecznie zapraszamy drogie Siostry Zakonne, Kapłanów, Ojców i Braci Zakonnych, wszystkie Osoby Konsekrowane, a także bliskich i przyjaciół Osób Konsekrowanych. Naszą obecnością dajemy wyraz wdzięczności i radości z powołania oraz troski o to, by jaśniało piękno i jedność Kościoła, na które składają się różnorodność osób, wspólnot i charyzmatów.

W oczekiwaniu na spotkanie, z Chrystusowym pozdrowieniem

ks. Piotr Walkiewicz
Referent ds. życia konsekrowanego