Film „Tajemnica Ojca Pio” w Resursie

Kontakt:
OKiSz "Resursa Obywatelska"
+48 48 362 85 90

Klub Dobrego Filmu w Resursie, w ramach cyklu „Drogowskazy”, zaprasza w najbliższą środę, 11 września, na hiszpański film dokumentalny w reżyserii Jose Marii Zavala pt. „Tajemnica Ojca Pio”.

Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

Stygmatyk z Pietrelciny to nie tylko surowy zakonnik. Film odkrywa go dla wiernych jako osobę pełną radości, poczucia humoru, a nade wszystko wypełnioną miłością do Boga i ludzi. Tajemnica Ojca Pio pozwala widzowi autentycznie „dotknąć” świętości, co stanowi ogromny atut produkcji.

Film z polskim lektorem.

W ramach cyklu „Drogowskazy” wyświetlamy filmy poruszające tematykę szeroko pojętej religii, wiary w Boga oraz problemów moralnych, z którymi styka się współczesny człowiek.

Seanse w KDF odbywają się w każdą środę o godz. 12.00 i 18.00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcjami.

W sprzedaży posiadamy także karnety w cenie 40 zł uprawniające do obejrzenia pięciu dowolnie wybranych filmów.

Słodki poczęstunek funduje piekarnia Fogiel&Fogiel.

Rezerwacje telefoniczne dla grup powyżej 5 osób przyjmujemy pod numerem telefonu: