II. Piesza Pielgrzymka Rycerzy Kolumba z Chlewisk do Skrzyńska

pl. Św. Marka 26
26-400 Skrzyńsko
Polska

Rycerze Kolumba działający przy parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chlewiskach organizują „Drugą Pieszą Pielgrzymkę Rycerzy Kolumba z Chlewisk do Skrzyńska”. Odbędzie się ona w sobotę, 30 lipca br.

– Rok temu organizując po raz pierwszy pielgrzymkę zobowiązali się, że będą ją organizować co roku, tydzień przed Radomską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Pielgrzymka do Skrzyńska nie jest przypadkowa, bowiem starsi parafianie do dzisiaj wspominają, iż ludzie z tych terenów chodzili na odpust do Matki Bożej w Skrzyńsku. Rycerze Kolumba rok temu organizując pierwszy raz pielgrzymkę chcieli, by ta tradycja pielgrzymowania powróciła. – mówi ks. Kacper Piotrowski-Stajniak, wikariusz parafii w Chlewiskach.

Trasa pielgrzymki liczy ok. 21 kilometrów. Na trasie przewidziane są miejsca odpoczynku oraz ciepły posiłek i woda do picia.

Pielgrzymi wychodzą na pielgrzymią drogę wspólnie po modlitwie i błogosławieństwie o godzinie 7.00 i ok. 14:00 dochodzą do Sanktuarium w Skrzyńsku, gdzie sprawowana będzie Eucharystia.

– Tegorocznym patronem pielgrzymki jest bł. kard. Stefan Wyszyński, który wypowiedział słowa: „Wszystkim walczącym ludziom Kościół wkłada do ręki różaniec”. To właśnie, te słowa Prymasa zostały wybrane na hasło Pielgrzymki. Rycerze chcą, by w czasie wojny, lęku i niepokoju przypomnieć ludziom o modlitwie różańcowej, która dla wielu osób była i jest modlitwą pokoju. To w niej możemy medytować i przeżywać swoje tajemnice zarówno radosne jak i bolesne w tajemnicach życia Jezusa i Maryi. Rycerze Kolumba działający przy naszej wspólnocie parafialnej już dzisiaj zachęcają, by pielgrzymować razem z nimi. – informuje ks. Kacper.

Zapisy rozpoczną się 1 lipca u Rycerzy Kolumba.

Więcej informacji o Pielgrzymce można uzyskać na wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/694528974986806 .