ZAWIESZONE. Jerycho Rodzin

Foto: Ks. St. Piekielnik (2019)
Kiedy:
25 marzec 2020, środa całodniowy
2020-03-25T00:00:00+01:00
2020-03-26T00:00:00+01:00
Gdzie:
Diecezja Radomska
Jacka Malczewskiego 1
26-610 Radom
Polska

Modlitwa w intencji rodzin, która miała rozpocząć się 25 marca w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie i dotrzeć do każdej parafii, zostanie przesunięta. Początek Jerycha będzie uzależniony od postępów w walce z koronawirusem i zarządzeń władz.

O decyzjach w kwestii Jerycha będziemy informować.

„W dniu 25 marca 2020 roku, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, rozpoczniemy Jerycho Różańcowe w intencji rodzin. Każda parafia, w wyznaczonym dniu, będzie trwała 24 godziny przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Będzie to czas adoracji Najświętszego Sakramentu, czas dziękczynienia za Tajemnicę Odkupienia oraz czas modlitwy błagalnej, z różańcem w ręku, w intencji rodzin, małżonków i dzieci.” – napisał Biskup Henryk Tomasik, Biskup Radomski, w Liście pasterskim na I Niedzielę Adwentu 2019.

Należy więc zaangażować do modlitwy różańcowej wszelkie ruchy i stowa­rzyszenia działające przy parafii. Trzeba pamiętać w modlitwie za małżeń­stwa i rodziny o ich świętość, za małżeństwa w kryzysie, rodziny rozbite, z trudnościami wychowawczymi. Trzeba dać okazję do modlitwy za matki, ojców, dzieci, młodzież, ludzi starszych w rodzinie.