Koncert finałowy III. Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej

2022-09-11T19:00:00+02:00
2022-09-11T21:00:00+02:00
Gdzie:
Sanktuariium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kam.
Wileńska 33
26-110 Skarżysko-Kamienna
Polska

W regionie świętokrzyskim odbywają się corocznie „Dni Muzyki Dawnej”. Ten międzynarodowy festiwal gości najwybitniejszych muzyków z całej Europy.

Tegoroczną trzecią już edycję wydarzenia objęli patronatem honorowym Biskup Radomski Marek Solarczyk i Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Zapraszamy na uroczysty Koncert finałowy III Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej, który odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej w niedzielę, 11 września o godz. 19.00.

• Program koncertu:
    • Marc-Antoine Charpentier – Msza Pasterka (Messe de Minuit)
    • Marc-Antoine Charpentier – Te Deum
  • Utwory wykonają:
    • Instrumentaliści z Capella Cracoviensis i Academia Kielcensis
    • Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej oraz Schola Cantorum Kielcensis
    • Soliści: Paulina Jabłonka – sopran, Karolina Augustyn – sopran, José Vidal – tenor, Łukasz Dulewicz – kontratenor, Adam Kamieniecki – bas

Koncert poprowadzi francuski dyrygent Martin Gester.

Wyjątkowe Sanktuarium, wyjątkowe  wydarzenie, wyjątkowe instrumenty, wyjątkowe brzmienie, wyjątkowe doświadczenie przepięknej muzyki sakralnej na chwałę Bożą i ku czci Matki Bożej w doskonałym wykonaniu. Modlitwa pełna blasku.