Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Foto: arch. RZAWP
Kiedy:
23 sierpień 2020, niedziela@11:30 – 14:00
2020-08-23T11:30:00+02:00
2020-08-23T14:00:00+02:00
Gdzie:
Kościół pw. św. Bartłomieja we Wsoli
Leśna 2
26-660 Wsola
Polska

W dniu 23 sierpnia 2020 roku, z okazji święta parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła we Wsoli, o godzinie 11.30 wystąpi Kwartet Smyczkowy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godzinie 12.00 – uroczysta Msza święta z udziałem Chóru RZAWP, a po niej krótki koncert.

Na uroczystości serdecznie zaprasza ks. Roman Kotlimowski, proboszcz parafii.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego w harmonogramie wielu koncertów w całym kraju i za granicami RP. Na uroczystości w parafii we Wsoli wystąpi Chór RZAWP.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego jest największą instytucją artystyczną w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Dziedziczy ponad 100-letnią tradycję grup teatralno-estradowych działających przy Domach Żołnierza Polskiego w okresie II Rzeczpospolitej. Zespół popularyzuje treści narodowe i chwałę oręża polskiego w kraju i za granicą. Tym samym realizuje życzenie Marszałka Józefa Piłsudskiego o utworzeniu sceny żołnierskiej, na której „powinno się grać głównie sztuki optymistyczne i radosne, dające ludziom wiarę i nadzieję”.