Koncert pt. „Polskie drogi ku Niepodległości pod znakiem Krzyża i Orła”

109
Kościół w Kałkowie-Godowie
Kiedy:
27 sierpień 2023, niedziela@12:00 – 20:00
2023-08-27T12:00:00+02:00
2023-08-27T20:00:00+02:00
Gdzie:
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie
27-225 Kałków
Polska

27 sierpnia 2023 r. u stóp Golgoty Wschodu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie odbędzie się wyjątkowy, patriotyczny koncert pt. „Polskie drogi ku Niepodległości pod znakiem Krzyża i Orła” upamiętniający męczeńską ofiarę Polaków na drodze ku odzyskaniu Niepodległości i zachowaniu jej do lat współczesnych.

Program koncertu, który rozpocznie się o godz. 17:00, zapowiada się bardzo interesująco.

Na początku wystąpi Zespół Wokalno-Estradowy „Nuta” Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie w składzie: Weronika Koprowska, Marcelina Bidzińska, Patrycja Lipa, Martyna Bidzińska, Aleksandra Gulba, Weronika Styk, Agnieszka Głowacka. Zespół założony przez Macieja Bidzińskiego istnieje już 24 lata. W Gminie Pawłów swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2018 r. Tworzy i wykonuje wiele projektów muzycznych, które prezentowane są w Kawiarence Artystycznej Vis a Vis oraz podczas wielu wydarzeń w gminie Pawłów. Wokalistki są laureatkami festiwali i przeglądów o randze Ogólnopolskiej i Międzynarodowej.

Następnie na scenie pojawią się znani i cenieni artyści: Zhanna Zharkova, Ewa Jach, Ludmiła Worobec-Witek, Marzena Trzebińska, Artur Jaroń. Gwiazdą wieczoru będzie Olga Szomańska.

Imprezą towarzyszącą dla koncertu będzie równie interesujący Piknik Wojskowy, który rozpocznie się już o godz. 12:00 Mszą św.

Dla zgromadzonej publiczności wystąpi Chór Garnizonowy z Kielc, Orkiestra OSP z Krasocina wraz z mażoretkami, Orkiestra Wojskowa z Lublina.

Zaprezentują się również lokalne grupy artystyczne tj. Zespół Wokalno-Estradowy „Nuta”, Zespół Pieśni i Tańca „Godziembianie”, Zespół Folklorystyczno-Obrzędowy „Sołtyski”, Zespół Pieśni i Tańca „Okrasa”, Zespół Śpiewaczy „Kałkowianki”, Zespół Wokalno-Estradowy „Juchy Świętokrzyskie”.

Serdecznie zapraszam

Ks. Zbigniew Stanios
Kustosz Sanktuarium