Koncert na rzecz potrzebującej rodziny na Pomorzu

336
Kiedy:
3 Luty 2018, sobota@16:00 – 18:00
2018-02-03T16:00:00+01:00
2018-02-03T18:00:00+01:00
Gdzie:
Hala Sportowa w Suchedniowie
Sportowa 3
26-130 Suchedniów
Polska
Koncert na rzecz potrzebującej rodziny na Pomorzu @ Hala Sportowa w Suchedniowie | Suchedniów | świętokrzyskie | Polska

3 lutego o godzinie 16.00 w hali sportowej w Suchedniowie (ul. Sportowa 5) rozpocznie się koncert charytatywny zorganizowany przez Rycerzy Kolumba i Caritas Diecezji Radomskiej. Wieczór uświetnią występy znakomitych muzyków.

Wystąpią: Ryszard Rynkowski oraz Anna Hamela i zespół Old Marinners. Wydarzenie to będzie połączone z aukcją przedmiotów ofiarowanych na cele charytatywne.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany Państwu Warnke z Główczewic na Pomorzu, których dom został zniszczony w sierpniowych nawałnicach. Ekspertyza budowlana nakazała rozbiórkę domu, w którym mieszkała trzyosobowa rodzina – Pan Antoni razem z ciężko chorą żoną i synem, wymagającymi kosztownego leczenia i opieki.

“Bezpośrednio po przejściu nawałnicy pan Antoni spieszył z pomocą i wraz z innymi mieszkańcami odbudowywał inne zniszczone gospodarstwa” – mówi Dariusz Wolniak, główny koordynator koncertu z ramienia Rycerzy Kolumba. “Ofiarna pomoc, jaką niósł innym, nie zważając na swoje potrzeby, sprawia, że patrzymy na niego jako na bohatera, który teraz sam potrzebuje pomocy”.

W czasie organizacji wydarzenia do koordynatorów zgłosili się już pierwsi darczyńcy. Kielecka firma budowlana KRISMAR zaoferowała pokrycie dachu,  Rycerze Kolumba z Chmielnika zobowiązali się do zakupu sprzętu AGD i wyposażenia nowo wybudowanego domu w meble, Firma Kleen-Tex przekazała 190 mat podłogowych.

Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi biskup radomski bp Henryk Tomasik, biskup kielecki bp Jan Piotrowski.

Koncert i aukcja charytatywna jest elementem szerszego projektu niesienia pomocy ofiarom sierpniowych nawałnic. Rycerze Kolumba w całej Polsce od kilku miesięcy organizują kwesty, zbiórki makulatury, wydarzenia kulturalne, a także osobiście pomagają poszkodowanym w wielu pomorskich gminach, samodzielnie usuwając skutki nawałnicy, a także dostarczając potrzebującym specjalistyczny sprzęt oraz artykuły pierwszej potrzeby.


Rycerze Kolumba są międzynarodową organizacją katolickich mężczyzn. Działają w kilkunastu państwach świata i gromadzą w swoich szeregach ponad 1,9 miliona członków. W Polsce Rycerze obecni są od ponad 11 lat i liczą 5 tys. mężczyzn działających w 102 radach na terenie 28 diecezji. Zasadami Rycerzy Kolumba są miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael McGivney, który w 1882 r. w New Haven w Stanach Zjednoczonych zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się jego proces beatyfikacyjny.