Koronka do Bożego Miłosierdzia za Polskę i Europę

2019-05-25T15:00:00+02:00
2019-05-25T16:00:00+02:00
Gdzie:
Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni Kolonii koło Radomia.
Poświętne 21
26-670 Poświętne
Kontakt:
Fundacja "Płomień Eucharystyczny"

Zapraszamy wszystkich chętnych do publicznego, wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego w trzech naszym zdaniem bardzo ważnych intencjach.

• Intencja 1:
    • za wszystkie narody Europy w przededniu elekcji do Parlamentu Europejskiego – o dokonanie dobrych wyborów, o powrót mieszkańców kontynentu do chrześcijańskich korzeni,
  • Intencja 2:
    • za Polskę i Polaków, aby stanowili jedność i żyli Ewangelią każdego dnia, nie wyrzekając się Krzyża i wiary w Boga, ale też miłując nieprzyjaciół,
  • Intencja 3:
    • wynagradzająco – przebłagalna za znieważanie Matki Bożej i Pana Jezusa oraz za tych, którzy się tego dopuszczają z prośbą o Boże Miłosierdzie dla nich.

Koronką najlepiej pomodlić się w Godzinie Miłosierdzia Bożego (15.00). Można to zrobić indywidualnie, ale zachęcamy do publicznej modlitwy w różnych miejscach, np. placach, przy kościołach, w parkach, przy kapliczkach itp.

My zamierzamy modlić się przy budowanej właśnie Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni Kolonii koło Radomia.

Całość można zakończyć jedną dziesiątką Różańca w tych samych intencjach lub odmówieniem „Pod Twoją obronę…”. Osoby duchowne też mogą włączyć się do akcji modlitewnej, odmawiając Koronkę wraz z wiernymi np. po sobotniej, wieczornej Mszy świętej.

• Akcja nie jest wymierzona przeciwko komukolwiek, ma charakter tylko i wyłącznie religijny. Prosimy, aby podczas publicznej modlitwy nie eksponować żadnych symboli czy logotypów (w dniu akcji będzie obowiązywała cisza wyborcza w związku z wyborami do Europarlamentu w niedzielę, 26 maja, a za jej złamanie, np. eksponowanie plakatów wyborczych grożą surowe kary dla osoby agitującej).
  • Zachęcamy do przysyłania nam zdjęć z akcji ze wskazaniem nazwy miejscowości, gdzie odbyła się Koronka za Polskę i Europę. Nie muszą być na nich widoczne twarze modlących się osób, chodzi bardziej o pokazanie, że wspólna modlitwa odbyła się w konkretnym miejscu. Zdjęcia najlepiej przekazać:

Niech Bóg wam błogosławi, Duch Święty prowadzi, a Maryja otacza płaszczem Swej opieki, amen!

Fundacja Płomień Eucharystyczny