Msza św. w uroczystość św. Kazimierza – Patrona Radomia i Diecezji

26-610 Radom

Czcigodni Księża,
Drodzy Diecezjanie

W poniedziałek, 4 marca, obchodzimy doroczną uroczystość św. Kazimierza – królewicza, patrona naszej Diecezji i miasta Radomia.

Św. Kazimierz pokazał swoim życiem zakorzenionym w wierze, że miłość może być szlachetna i czysta, że prawdziwa wielkość idzie w parze z pokorą i prostotą serca. Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym.

Serdecznie zapraszamy duchowieństwo, alumnów seminarium, zgromadzenia zakonne władze miejskie i samorządowe, parlamentarzystów, wiernych świeckich na uroczystości kazimierzowskie do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu.

Centralna Msza św. odpustowa 4 marca, w poniedziałek o godz. 18.00, pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, Ks. Biskupa Henryka Tomasika. Homilię wygłosi Ks. Biskup Piotr Turzyński. Księży zapraszamy do koncelebry.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski