Niedziela Biblijna

18 kwiecień 2021, niedziela całodniowy
2021-04-18T00:00:00+02:00
2021-04-19T00:00:00+02:00

W dniach od 18 do 24 kwietnia 2021 r. przeżywamy w polskim Kościele pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Niedzielę Biblijną (18 kwietnia br.), Trzynasty Ogólnopolski Tydzień Biblijny oraz Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wszystkie te wydarzenia nawiązują do programu duszpasterskiego, który wprowadza nas w Tajemnicę Eucharystii, jako Wieczerzy Pańskiej. Dlatego hasłem przewodnim XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego są słowa: „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY”.

• „Dzieło Biblijne” przygotowało komplet materiałów na XIII. Tydzień Biblijny. To m.in.:
    • Przegląd Biblijny (nr 13)
    • Plakat z hasłem XIII Tygodnia Biblijnego (do pobrania PDF)
    • Plakat z hasłem Narodowego Czytania Pisma Świętego (do pobrania PDF)
    • Formularz uroczystego czytania Pisma świętego (treść)
    • Płyta CD zawierającą wszystkie materiały dotyczące Tygodnia Biblijnego

Wszystkie pomoce są również dostępne na stronie Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej – www.biblista.pl/diecezja-radomska.

Ks. dr Jacek Kucharski
Moderator Diecezjalny