Niedziela Misyjna – „Ad gentes”

Kiedy:
    25 luty 2018, niedziela całodniowy
    2018-02-25T00:00:00+01:00
    2018-02-26T00:00:00+01:00
    Gdzie:
    Diecezja Radomska

Tegoroczny Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – Dzieło Pomocy „Ad Gentes” będzie przebiegał pod hasłem: „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”.

• Czcigodnych Księży i Katechetów zachęcam do skorzystania z propozycji liturgicznych i duszpasterskich zawartych w materiałach misyjnych.
    • Ofiary złożone w II Niedzielę Wielkiego Postu do puszek przeznaczone są na ten cel.
    • Ponad dwa tysiące polskich misjonarzy potrzebuje naszego wsparcia duchowego. Możemy im okazać pomoc, ofiarując w czasie Wielkiego Postu w ich intencji modlitwę, post, cierpienie.
    • Rozpoczyna się piąta edycja akcji „Misjonarz na Post”. Wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić zamieszczony tam formularz.
    • Tradycyjnie organizujemy zbiórkę darów dla parafii naszych kapłanów na misjach. Mogą to być:
      • środki czyszczące i piorące,
      • oraz przybory szkolne.

Ks. Bernard Kasprzycki