Niedziela Palmowa w Muzeum Wsi Radomskiej

Bp Marek Solarczyk poświęcił palmy podczas Mszy św. w Muzeum Wsi Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kiedy:
2 kwiecień 2023, niedziela@10:00 – 18:00
2023-04-02T10:00:00+02:00
2023-04-02T18:00:00+02:00
Gdzie:
Muzeum Wsi Radomskiej
Szydłowiecka 30 - Wejście do Muzeum znajduje się od ul. Stawowej - dojazd od ul. Krychnowickiej
26-616 Radom
Polska

Ostatnia niedziela Wielkiego Postu obchodzona w Kościele katolickim na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy na wiosenne święto Paschy, w Polsce nazywana jest Kwietną, Palmową lub Wierzbną. Rozpoczynamy nią Wielki Tydzień poprzedzający Wielkanoc.

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza do wspólnego przeżywania tego wydarzenia w niedzielę, 2 kwietnia, a oto program uroczystości:

• 12.15
    • Ogłoszenie wyników konkursu pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna” i wręczenie nagród laureatom – Kaplica z Rdzuchowa-Kolonii (wystawa pokonkursowa „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”).
  • 12.45
    • Formowanie procesji przed budynkiem Ekonomii Dworskiej z Wilkowa.
  • 13.00
    • Msza Święta celebrowana przez ks. Biskupa Marka Solarczyka w zabytkowym kościele św. Doroty z Wolanowa na terenie muzeum
      • Podczas uroczystej mszy, diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wykonają Pasję.
  • 11.30-17.00
    • Warsztaty pisania pisanek metodą batikową, Ośrodek Edukacji Muzealnej.
  • 15.00-16.00
    • Widowisko „Wielka Niedziela” w wykonaniu Zespołu folklorystycznego „Piątkowy stok” ze Zwolenia – Dom Ludowy z Jedlni-Poświętnego. Widowisko „Wielka Niedziela” przybliża zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi w regionie radomskim.

Patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.