Niedziela Seminaryjna – Niedziela Dobrego Pasterza

289
Niedziela Seminaryjna w Cecylówce. Foto: ks. S. Piekielnik
Kiedy:
30 kwiecień 2023, niedziela całodniowy
2023-04-30T00:00:00+02:00
2023-05-01T00:00:00+02:00
Gdzie:
Radom
Radom
Polska

W IV Niedzielę Wielkanocną, 30 kwietnia br., klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu wyjadą do parafii Diecezji Radomskiej, by wspólnie z wiernymi modlić się o powołania i za powołanych. Tym razem klerycy gościć będą w parafiach dekanatów Radom-Południe i Radom-Północ.

Ważnym elementem tej niedzieli będzie wspólnie przeżywana Eucharystia oraz spotkania z grupami parafialnymi (m.in. z Kołami Żywego Różańca, Oazą, Służbą Liturgiczną), a także z młodzieżą klas maturalnych. Podczas tych spotkań będzie można się dowiedzieć o życiu w seminarium oraz o odczytywaniu drogi powołania. Dla kleryków będzie to ważne doświadczenie pracy duszpasterskiej, a dla wszystkich okazja do wspólnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby Bogu i ludziom.

Modlitwa o powołania:

Jezu Chryste
Władco historii
i Panie ludzkich losów,
Przemów do młodych słowami błogosławieństw,
spójrz na nich z miłością,
pociągnij ich swoim pięknem,
uwolnij od lęku
i napełnij ufnością,
a wezwanych umocnij,
aby nie zabrakło nam ludzi,
którzy, jako Twoi przyjaciele
pokażą nam Ciebie
i będą solą ziemi
i światłością świata. Amen

Niedziela seminaryjna to również promocja Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zainicjowane 4 listopada 1999 r. przez śp. bpa Jana Chrapka Towarzystwo skupia dziś około 1400 osób, rodzin i stowarzyszeń. Jego członkowie zobowiązują się do modlitwy w intencji powołanych oraz materialnego wspierania seminarium. [Więcej na temat TP WSD].

Niedziele Seminaryjne przypadają dwa razy w roku; to jedna niedziela w listopadzie oraz IV Niedziela Wielkanocna (Niedziela Dobrego Pasterza).