Nowenna w intencji ochrony życia człowieka

Pomnik Maryi Matki Życia w Radomiu pod Kurią Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl
Kiedy:
13 październik 2020, wtorek – 21 październik 2020, środa całodniowy
2020-10-13T00:00:00+02:00
2020-10-22T00:00:00+02:00
Gdzie:
Pomnik Maryi Matki Życia w Radomiu (ul. Malczewskiego 1)
Jacka Malczewskiego 1
26-610 Radom
Kontakt:
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej

22 października w Trybunale Konstytucyjnym ma się odbyć rozprawa dotycząca przesłanki eugenicznej, pod której pretekstem w Polsce zabijane są dzieci nienarodzone.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej organizuje Nowennę Życia o mądrość i odwagę dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Od 13 do 21 października 2020 roku zapraszamy do modlitwy różańcowej o dobry wynik głosowania. Zakończy się ona w wigilię liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, a więc 21 października. To właśnie za wstawiennictwem Papieża Polaka będziemy prosić o odwagę dla sędziów.

Prosimy wszystkich, dla których wartość życia człowieka jest bardzo droga o włączenie się w tę nowennę. Więcej informacji: https://pro-life.pl/nowenna/

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną odmawiajmy różaniec indywidualnie oraz podczas nabożeństw różańcowych w parafiach.

Ks. Sławomir Adamczyk
Duszpasterz rodzin Diecezji Radomskiej

Kamila Rzepka
Doradca życia rodzinnego Diecezji Radomskiej

Modlitwa na każdy dzień nowenny

Święty Janie Pawle II razem z Tobą: wyznajemy wiarę w Boga Ojca Wszechmogącego – źródło wszelkiego życia; ufamy słowom Pana Jezusa, że o cokolwiek poprosimy w Jego imię, to otrzymamy; przyzywamy Ducha Świętego, który odmienia oblicze ziemi. Święty Janie Pawle II razem z Tobą błagamy Trójcę Przenajświętszą o dar mądrości i prawego sumienia dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego naszej Ojczyzny. Wyjednaj im jasność umysłu i wrażliwość serca na los dzieci nienarodzonych. Amen.