Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

ul. o. A. Kordeckiego 2
42-225 Częstochowa
Polska

W dniach 7 i 8 czerwca członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej spotkają się na Jasnej Górze. Będzie to dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej.

Program:

• 7  czerwca  – piątek
      • Dom Pielgrzyma, Sala Konferencyjna
    • 14.00 – Rada KIAK
    • 17.00 – Jasna Góra, Sala Papieska – otwarcie konferencji – Urszula Furtak, prezes Zarządu KIAK; wystąpienia:
      • Ks. dr Jacek Brakowski SDB, temat: „Kard. August Hlond salezjanin, hierarcha Kościoła i mąż stanu.”
      • Ks. dr Bogusław Kozioł SChr,  wicepostulator procesu beatyfikacyjnego Sł. Bożego kard. Augusta Hlonda, temat: „Do czynu katolickiego przejść musimy. Duchowość Akcji Katolickiej według kard. Augusta Hlonda”.
      • dyskusja panelowa
      • złożenie kwiatów, z Aktem Oddania Matce Bożej pod tablicą Kard. A. Hlonda
    • 21.00  Kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
      • Apel Jasnogórski, JE Ks. Bp Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej
      • modlitewne czuwanie nocne, prowadzenie Akcja Katolicka Diecezji Sandomierskiej
  • 8 czerwca – sobota
    • 10.30 – Katedra Częstochowska (w przypadku niezakończenia remontu wokół Katedry – Kościół Św. Zygmunta, ul. Krakowska 1)
      • słowo prezes Zarządu KIAK, Urszuli Furtak
      • słowo JE Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego
      • słowo JE Ks. Bpa Mirosława Milewskiego, Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej
      • wystąpienia zaproszonych gości
      • wręczenie medali „Za dzieło apostolstwa”
  • 11.40 – przejście na Jasną Górę
  • 12.50 – powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego
  • 13.00 – Msza św. na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem i z homilią JE Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Do udziału w pielgrzymce zapraszamy członków i sympatyków naszego stowarzyszenia.

• Autokar z Radomia wyruszy 8 czerwca o godz. 6.00 trasą:
    • Radom- (Idalin, Prędocinek, Ustronie, Glinice, Katedra, Wośniki) – Klwów – Częstochowa.
  • Prosimy o zgłaszanie udziału w pielgrzymce do biura DIAK na adres e-mail :