Poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji im. św. Jana Pawła II w Jedlni Kościelnej

Kiedy:
30 listopad 2019, sobota@10:00 – 11:00
2019-11-30T10:00:00+01:00
2019-11-30T11:00:00+01:00
Gdzie:
Centrum Wieczystej Adoracji
Jedlnia-Kolonia 47
26-670 Jedlnia-Kolonia
Kontakt:
Fundacja Eucharystyczny Płomień

W dniu 30 listopada br. w miejscowości Jedlnia-Kolonia, na terenie parafii św. Mikołaja w Jedlni, o godzinie 10.45, odbędzie się uroczystość poświęcenia Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II. Od tego momentu rozpocznie się nieustanna modlitwa adoracyjna w intencji małżeństw i rodzin, które dziś szczególnie potrzebują duchowego wsparcia.

Kaplica powstawała wysiłkiem wielu darczyńców, którzy wspierają Fundację „Płomień Eucharystyczny”, realizującą to dzieło. Doceniając to zaangażowanie proszę wszystkich diecezjan o wsparcie modlitewne tej inicjatywy oraz o złożenie ofiary do puszek w dniu 1 grudnia br. i składam za to „Bóg zapłać”.

Osoby z okolicznych parafii oraz mieszkańców Kozienic, Pionek i Radomia zachęcam do włączenia się w systematyczną modlitwę w intencji małżeństw i rodzin w Kaplicy Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II w Kolonii Jedlnia.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Program:

• 10.00 – rozpoczęcie uroczystości w kościele parafialnym św. Mikołaja w Jedlni
  • 10.35 – przejazd do Kaplicy (pod kościół zostaną podstawione autokary)
  • 10.45 – Msza święta oraz poświęcenie obiektu (bp Henryk Tomasik, ordynariusz radomski), wprowadzenie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Wieczystej Adoracji.
    • UWAGA! Ze względu na zbyt mało miejsca wewnątrz Kaplicy, do środka będą mogli wejść jedynie kapłani i zaproszeni goście. Pozostali uczestnicy mogą uczestniczyć w uroczystości w namiocie ustawionym na placu przed Kaplicą. Msza św. będzie tam transmitowana na telebimie.
  • 16.00 – w domu zakonnym – spotkanie powstającej wspólnoty Apostołów Wieczystej Adoracji wraz z błogosławieństwem relikwiami krwi św. Jana Pawła II – prowadzi o. Joseph Vadakkel (Indie).