Przystanek Jezus 2022 – „Wszyscy jesteście braćmi” (por. Mt 23, 8)

Kiedy:
1 sierpień 2022, poniedziałek – 7 sierpień 2022, niedziela całodniowy
2022-08-01T00:00:00+02:00
2022-08-08T00:00:00+02:00
Gdzie:
Czaplinek
78-440 Czaplinek
Polska

Zwracam się do Was z zaproszeniem do udziału w Ogólnopolskiej Inicjatywie Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus 2022, która odbędzie się w Czaplinku w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w dniach 1- 7 sierpnia 2022 r.

W ubiegłym roku blisko 150. ewangelizatorów dzieliło się doświadczeniem spotkania z żywym Bogiem i jego przemieniającą miłością z uczestnikami Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock). Dzięki temu mogliśmy usłyszeć wiele poruszających świadectw młodych, którzy podczas wakacyjnej zabawy na festiwalu zostali zaskoczeni przez Boga spotkaniem, które wniosło w ich życie światło i radość. W tym roku chcemy kontynuować to doświadczenie, dlatego zapraszamy – dołączcie do nas, by podzielić się doświadczeniu życia z  Jezusem.

Podczas rekolekcji prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ towarzyszyć nam będzie Słowo: „Wszyscy jesteśmy braćmi” (por. Mt 23, 8), które odczytujemy w kontekście tego, co dzieje się w Kościele, ale także za naszą wschodnią granicą. Pragniemy okazać się braćmi dla tych, którzy Boga nie nazywają swoim Ojcem, a o Kościele nie potrafią już myśleć jak o kochającej Matce. Towarzysząc im, będziemy szukać tego, co nas łączy, by poprzez dobre relacje i bycie blisko nich pomóc im zbliżyć się do Tego, który jest źródłem wszelkiego braterstwa.

Bardzo liczymy na Waszą obecność i wspólną posługę w duchu braterstwa i jedności.

Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza z Archidiecezji Łódzkiej. Tegoroczny Przystanek Jezus zyskał patronat Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz aprobatę ordynariusza miejsca bp. Edwarda Dajczaka.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu Ekipy Przystanku Jezus

Mateusz Warda