Rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza. Modlitwa o beatyfikację

Trablice 34A
26-624 Trablice

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie,

18 sierpnia 2019 r. przypada 43. rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi nasza Diecezja.

W tym dniu, w całej Diecezji, modlimy się o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza.

Serdecznie zapraszam do wspólnego uczestniczenia we Mszy św. o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza, która będzie sprawowana 18 sierpnia 2019 r. (niedziela), o godz. 17.00, w kościele parafialnym pod wezwaniem MB Częstochowskiej w Pelagowie-Trablicach.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza

Miłosierny Boże, Rządco i Panie narodów, uwielbiamy Cię za życie i gorliwą posługę kapłańską ks. Romana Kotlarza. Dziękujemy za jego „łaknienie i pragnienie sprawiedliwości”, za pomoc niesioną potrzebującym, za odważną obronę praw Bożych i ludzkich, za towarzyszenie prześladowanym oraz za głoszenie z zapałem Ewangelii, aż do ofiary z samego siebie. Niech przykład jego miłości, zwyciężającej nienawiść, stanie się dla nas i kolejnych pokoleń światłem i wzorem do naśladowania.

Udziel mi za jego przyczyną łaski ………………….., o którą pokornie proszę, a Sługę Twego, ks. Romana Kotlarza, racz wynieść do chwały ołtarzy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.