Rozmowy o… ewolucji i kreacjonizmie

465
Kiedy:
21 marzec 2019, czwartek@19:00 – 21:00
2019-03-21T19:00:00+01:00
2019-03-21T21:00:00+01:00
Gdzie:
Centrum Wolontariatu Międzynarodowego w Radomiu
610
Kazimierza Kelles-Krauza 19, Radom
Polska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Stowarzyszenie "Młyńska"

Czy człowiek i małpy człekokształtne mają wspólnego  przodka? Czy teoria ewolucji ma rzetelne podstawy w biologii? Czy istnienie człowieka może być dowodem na istnienie Boga? Na te pytania postara się odpowiedzieć dr hab. inż. prof. nadzw. UTH Mirosław Rucki.

Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum zaprasza na drugie spotkanie dyskusyjne pod nazwą „Rozmowy o…”.

W swojej fascynującej prelekcji, gość spotkania, dr hab. inż. prof. nadzw. UTH Mirosław Rucki poruszy temat teorii ewolucji człowieka i małp człekokształtnych, którą poddał wnikliwej analizie oraz rzetelnej krytyce naukowej. Odniesie się również do teorii kreacjonistycznych. Prof. Rucki nie podważa samej możliwości zaistnienia procesów ewolucji, jednak bazując na materialistycznym procesie dowodowym, podejmuje rzetelną dyskusję naukową z teoriami Darwina. Mamy nadzieję, że jego niezwykle interesująca prelekcja skłoni do żywej dyskusji zarówno zwolenników, jak i przeciwników ewolucji i kreacjonizmu, których serdecznie zapraszamy!

Mirosław Rucki to specjalista zarówno z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, jak i biblistyki. Jest autorem wielu książek oraz artykułów naukowych z obu dziedzin. Należy do Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki.

Spotkanie zatytułowane „Rozmowy o… ewolucji i kreacjonizmie” odbędzie się we czwartek 21 marca o godz. 19.00 w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego, ul. K. Kelles-Krauza. Wjazd na parking oraz wejście do Centrum Wolontariatu Międzynarodowego od ulicy Niedziałkowskiego

Pragniemy, żeby tematyczne prezentacje gości spotkań kreśliły katolicki punkt widzenia. Jednak chcemy zaprosić wszystkich (także osoby niewierzące, agnostyków etc.) otwartych na dyskusję w ramach tematów, które będziemy poruszać. Za każdym razem spotkanie będzie otwierała prelekcja lub prezentacja gościa/gości – naukowcy, dziennikarze, lekarze, twórcy kultury… Następnie w kawiarni Międzynarodowego Centrum Wolontariatu przy ul. K. Kelles-Krauza będziemy zachęcać do rozmów i dyskusji wokół poruszanych tematów.